..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

Amazonka


Amazonki to kobiety – wojowniczki. Ich lud pochodzi z wysp na Bliźniaczych Morzach, gdzieś przy granicy Wielkiego Oceanu. Wyspy pokryte są bujnymi lasami. Ponad nimi góruje, pokryta wiecznym śniegiem góra Karcheus.

Ich społeczność tworzy odizolowaną kulturę. Wspaniałe miasta wybudowane w sklepieniach lasów są swoistym fenomenem. I napawają je wielką dumą. Lud Amazonek jako jeden z pierwszych nawiązał kontakty handlowe z królestwami Zachodu i wschodnim Kehjistanem. W cywilizacji Amazonek tylko kobiety są wojowniczkami. Ich wrodzona zręczność sprawia, że nie mają najmniejszych problemów z walką wśród gęstych drzew porastających ich dom. Mężczyźni, chociaż nie walczą – nie są dyskryminowani. Pełnią ważne funkcje jako kapłani, kupcy czy rolnicy.

Amazonki wyznają politeistyczną religię, powiązaną ze ścisłymi rygorami Zakonu. Ich panteon jest ściśle zhierarchizowany. Za główną boginię uznają Athuluę, (która razem ze swoim mężem włada porami roku oraz pogodą). Podlegają jej liczne pomniejsze bóstwa – odpowiedzialne za wiele dziedzin codziennego życia. Według wierzeń Amazonek – ich panteon stanowi pozostałość po dawnych mieszkańcach wysp – Naphelamach.

Lud Amazonek od wielu lat przygotowuje się do walki. Bowiem ich wyrocznie już dawno przepowiedziały Mroczne Wygnanie. Za swoje przeznaczenie postrzegają one zniszczenie Mrocznej Trójcy. Spowoduje to, że śmiertelni zajmą w końcu należne im miejsce we wszechświecie.

Ćwiczenia w dżungli uczyniły z Amazonek niezrównane łuczniczki. Pod względem umiejętności mogą z nimi rywalizować tylko Siostry Niewidzącego Oka. Ale amazonki nie tylko świetnie władają łukiem, w ich rękach także włócznia i różne inne bronie miotane stanowią wielkie zagrożenie. Także walka wręcz nie sprawia im większego kłopotu. Ich moce to połączenie magii Pierwotnej, magii Świętej, a także pomysłowości, jaką wykazują się podczas konstruowania nowych broni.

W świecie uważane są one za błyskotliwych strategów oraz bardzo sprawnych wojowników. Dlatego też bardzo chętnie zatrudnia się je jako najemniczki. Są bardzo lojalne w stosunku do swojego pracodawcy – pod warunkiem, że ich zadania nie kolidują z wyznawanym przez nie kodeksem etycznym.

Atrybuty Początkowe


Atrybut Ilość
Siła 25
Zręczność 20
Żywotność 20
Energia 15
Życie 50
Mana 15
Wytrzymałość 84

Bonus (Co poziom)


Życie +2
Mana +1.5
Wytrzymałość +1strony: [1] [2]
komentarz[48] |

Komentarze do "Amazonka"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Jaka jest Twoja ulubiona postać z Diablo II?
Amazonka
Barbarzyńca
Czarodziejka
Druid
Nekromanta
Paladyn
Zabójczyni
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Runy i Słowa ...
   Lokacje w Dia...
   Kamienie Szla...
   Poradnik pocz...
   Historia
   Potwory zwykł...
   Ekwipunki Kla...
   Zadania Aktu ...
   Kapliczki w D...
   Zadania Aktu ...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.046405 sek. pg: